Zavolejte nám +420 571 999 360 / Napište nám galvamet@galvamet.cz
Svět tepelného zpracování

Klimatická dividenda

V Česku se politici přou jak pomoci lidem s vysokými cenami energií. Na výběru peněz z emisních povolenek Česko vybere ročně zhruba 30 miliard korun. Tyto prostředky se mají investovat do obnovitelných zdrojů, ale není tomu tak. Rozpustí se ve státním rozpočtu. Pokud by vláda těmito penězi motivovala občany k boji s klimatem, finálně bychom na tom vydělali všichni. Naše zkušenost za 23 let podnikání je, že musíme každý rok udělat konkrétní zlepšení pro hospodaření s energiemi. Jen za poslední 3 roky jsme snížili CO2 – uhlíkovou stopu o 983,5 tuny ročně. Ale stálo nás to moře peněz.
Investování se nám tedy vrací, ne v ceně za MWh energie, ta roste, ale ve snížené spotřebě na produkci. Přesně je to – kolik korun vytvoříme z 1 kWh.
 
Společnost MVV energie a její pobočka ve Vsetíně, ZTV Vsetín, je na prodej. Pokud bude kupec silnou firmou, můžeme očekávat, že se zapojí do ekologizace koupené firmy. Vítr, voda a slunce získávají převahu nad atomem a uhlím. To vynikne v porovnání s výrobou elektřiny v Česku. I když je oprávněné se dívat na dnešní dobu s jistou obavou a nikdy to nebylo jinak, musíme se v ČR, firmách a domácnostech zajistit. Každý musí víc přemýšlet jak neplýtvat a řádně hospodařit. Jak pomoci slabým jako třeba v Rakousku a nebo jak zrušit poplatky za OZE jako třeba v Německu.
 
Závěrem obrázek z výkonu naší firemní elektrárny, která i dnes, když je pod mrakem, dodává elektřinu do firmy.

Další aktuality