Zavolejte nám +420 571 999 360 / Napište nám galvamet@galvamet.cz
Svět tepelného zpracování

Slunce, voda, teplo, dusík, ekologizace

V lednu bude vyhlášené výběrové řízení na zvětšení naší fotovoltaické elektrárny. K současným 30kWp přidáme 200kWp a zlepšíme tak denní bilanci odběru EE v energetické špičce. Po tepelných čerpadlech, výrobně dusíku, dešťové vodě ze střechy a lesních studní, která stéká samospádem, půjde o další příspěvek na snižování energetických nákladů. Jsme sice z podstaty neekologický provoz, ale máme řadu vylepšení, kterými se snažíme svůj negativní příspěvek planetě zmírnit. Čím méně energie bude v dílech, které tepelně zpracováváme, tím ekologičtější budou.
Každý rok zvyšujeme míru naší odpovědnosti a prolínáme technická řešení s přirozenými a starými pravdami. Že stromy ochlazují klima, že voda teče shora dolů, že staré palety jsou vhodné k topení v kotlích na dřevo, že starý olej není potřeba likvidovat, ale že poslouží jako druhotná surovina, nebo že i jídlo, které by se normálně vyhodilo, mohou konzumovat naši pávi.
 
Možná se mýlíme, ale je s podivem, že nejsou žádná školení, vzdělávání na toto téma. Tolik nepotřebných školení je v celém Česku, ale na snižování ekologické zátěže nic.

Další aktuality