Zavolejte nám +420 571 999 360 / Napište nám galvamet@galvamet.cz
Svět tepelného zpracování

Služby průmyslovým odvětvím

Když byla v roce 1938 zahájena stavba kalírny ve Vsetíně, nepochybně málokdo myslel na něco jiného než na blížící se 2. světovou válku. A byly to právě zbraně, co zaměstnávalo pracovníky kalírny až do roku 1945.

Po válce se pak ke zbraním přidalo ještě tepelné zpracování pro textilní stroje, různé typy převodovek, šicí stroje, mopedy, automobily Škoda Spartak a Octávia, Tatra 603, nářadí a nástroje. Tuto etapu završil pád společenství RVHP a rozpad východního bloku.

Po roce 1999 už zpracováváme v našem závodě díly pro více než 200 aktivních zákazníků ze všech možných oborů od kovárenství přes lisování a obrábění až po slévárenství.

Díky americké normě NADCA pro tepelné zpracování forem a nástrojů máme precizně zpracovaný systém pro zakázky nástrojáren. A když dnes přijdete na návštěvu nebo obchodní jednání, uvidíte díly pro vodní a větrné elektrárny, traktory, kombajny, manipulační dopravní techniku, osobní i nákladní automobily, mosty, potravinářské stroje, celky pro těžké obráběcí stroje, bagry, sklářské stroje a v posledních letech i díly do letadel, leteckých motorů nebo třeba do sněžných skútrů. A protože ctíme základy, které nám dali otcové zakladatelé, pracujeme i pro český obranný průmysl. Jsme členem Asociace pro tepelné zpracování kovů v České republice a jako angažovaný člen čerpáme výhod ve vzdělávacích programech a konferencích.